Mierzymy – jakie to długie?

Categories: | Author: Katarzyna Szczodrak | Posted: 2011-03-07 | Views: 581
Pod takim hasłem odbyły się drugie w tym roku przedszkolnym zajęcia otwarte dla rodziców w grupie dzieci 4 letnich „Słoneczek” w Salezjańskim Przedszkolu w Pieszycach. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 9.00 zabawą muzyczno-ruchową „Witam Was...”, po której s. Monika Kanafa wraz z dziećmi przywitała przybyłych gości.

Podczas zajęć w formie zabawy dydaktycznej i ruchowej dzieci utrwaliły nazwy sklepów, porównywały przedmioty pod względem długości, nabywały umiejętność mierzenia długości krokami i stopa za stopą, a także utrwalały orientację przestrzenną i doskonaliły umiejętność liczenia. Wymienione umiejętności dzieci zdobywały i utrwalały przy pomocy rodziców, którzy wspólnie z dzieckiem mierzyli wskazane na karcie pracy przedmioty znajdujące się w sali.

Rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się we wdrażanie dzieci w zdobyciu doświadczenia dotyczącego dokonywania pomiarów długości. Wyrazili również radość z możliwości poznania zabaw wspomagających rozwój dziecka oraz obserwowania zachowania swojego dziecka w grupie rówieśniczej i jego aktywności.

s. Monika K.

Bookmark and Share

Wróć

Copyright (c) 2014 www.cmw.osw.pl , 20 września 2014 , Zaloguj,