Mierzymy – jakie to długie?


Pod takim hasłem odbyły się drugie w tym roku przedszkolnym zajęcia otwarte dla rodziców w grupie dzieci 4 letnich „Słoneczek” w Salezjańskim Przedszkolu w Pieszycach. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 9.00 zabawą muzyczno-ruchową „Witam Was...”, po której s. Monika Kanafa wraz z dziećmi przywitała przybyłych gości.

Podczas zajęć w formie zabawy dydaktycznej i ruchowej dzieci utrwaliły nazwy sklepów, porównywały przedmioty pod względem długości, nabywały umiejętność mierzenia długości krokami i stopa za stopą, a także utrwalały orientację przestrzenną i doskonaliły umiejętność liczenia. Wymienione umiejętności dzieci zdobywały i utrwalały przy pomocy rodziców, którzy wspólnie z dzieckiem mierzyli wskazane na karcie pracy przedmioty znajdujące się w sali.

Rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się we wdrażanie dzieci w zdobyciu doświadczenia dotyczącego dokonywania pomiarów długości. Wyrazili również radość z możliwości poznania zabaw wspomagających rozwój dziecka oraz obserwowania zachowania swojego dziecka w grupie rówieśniczej i jego aktywności.

s. Monika K.


Wróć

24 maja 2017